Дев"ять ангельських чинів
Існує. повір'я, що кожне світило має свого ангела: один носить по небу Сонце, інші Місяць і зірки; ввечері кожен ангел запалює свою зірку, а вранці гасить її. Архангел - старший за чином ангел. Архангелам належить третє місце після серафимів та херувимів. Серафими (араб. полум'яні, світлоносні, пекучі, благородні) і херувими (євр. ангели найвищого ступеня в небесній ієрархії) у християнстві та іудаїзмі зображаються у вигляді людей, що мають три пари крил. Двома крилами вони закривають обличчя, двома — ноги, два ж крила використовують для польоту.
Мотив сотворіння ангелів, як і чортів, у народній творчості існує у кількох варіантах. Наприклад, коли Сатанаїл зневірився у Богові, той створив Михаїла, а Сатанаїл тим самим способом наробив собі чортів: «Умочив палець у воду, махнув і зробив св. Михаїла - се він і днесь, ангел Михаїл, не рожденний, тільки, створений.
Архагел Михаїл
Херувими
У кожної людини є свій ангел-охоронець. Коли дитина усміхається уві сні, то вважається, що на неї дивиться ангел. Коли немовля ще знаходиться в утробі матері, ангел-охоронець учить його всього, що воно повинне знати для свого земного життя. У момент появи немовляти на світ ангел ударяє пальцем над верхньою губою дитини, від чого на все життя залишається заглиблена доріжка, а немовля в ту ж мить забуває все, про що говорив ангeл. У подальшому житті людини це поступово має відновлюватися в пам'яті, якщо людина буде вправлятися в роздумах.
Ангел записує добрі діла, диявол фіксує злі, а коли людина помирає, вони сперечаються за її душу. Хто з них переможе — відомо лише Богові.
На всяку пору для заспокоєння людина має таку молитву: « Ангеле мій, охоронцю мій! Збережи мою душу, зміцни моє серце на всяк день, на всяк час, на всяку хвилину. Вранці встаю, росою вмиюся, пеленою втираюся Спасового Пречистого образу. Ворог-сатана, відійди від мене на сто верст — на тисячу, на мені є хрест Господній! На тому хресті написані Лука і Марк, і Микола-мученик: за Христа мучаютъся, за нас Богу моляться. Пречисті замки ключами замкнені, замками запечатані, нині і прісно, і на віки віків, амінь».
Немає коментарів:
Дописати коментар